Dlaczego nie warto rejestrować firmy pod adresem domowym?

posty Voal(10)

Zarejestrowanie firmy pod własnym adresem domowym stwarza wiele niepewnych sytuacji i może być kłopotliwe. Dlaczego?

Twój adres domowy będzie publiczny. Oznacza to, że każdy może wtedy udać się i znaleźć Twój adres domowy, co może prowadzić do problemów z prywatnością i niechcianych gości.

Wyobraź sobie, że użyłeś adresu swojego miejsca zamieszkania do obsługi wszystkich korespondentów biznesowych. Jeśli miałbyś przeprowadzić się do innego domu, musiałbyś poinformować wszystkich, z którymi prowadzisz interesy, o swoim nowym adresie. Wynajmując wirtualne biuro, bez względu na to, ile razy zmieniasz adres zamieszkania, adres Twojej firmy pozostaje niezmienny.

Wydatki związane z utrzymaniem mieszkania dzielone są proporcjonalnie do powierzchni przeznaczonej na „cele prywatne i firmowe”. Korzystanie z usług wirtualnego biura można zaliczyć do kosztów przychodów i tym samym obniżyć podstawę opodatkowania.

W związku z tym przedsiębiorcy najczęściej decydują się na wynajem lokalu lub skorzystanie z usług wirtualnego biura. Pierwszy z tych sposobów jest dość drogi. W takiej sytuacji remedium może być wirtualne biuro.

Na czym polega usługa wirtualnego biura? Firma świadcząca tego rodzaju usługi oferuje prestiżowy adres siedziby dla Twojej działalności, a także pełną obsługę sekretariatu.

Ceny pakietów e-biura zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i różnią się w zależności od dodatkowych usług wchodzących w ich skład.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest