Kiedy niezbędne są tłumaczenia przysięgłe?

          Z tłumaczeń powszechnie korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy.Przekładom podlegają instrukcje obsługi, treść stron internetowych, ogłoszenia orazelementy marketingowe np. foldery produktowe. W tych przypadkach wystarczy wykonanie zwykłego tłumaczenia. Jeśli dysponujemy dokumentami w obcym języku, które mają zaistnieć w krajowym obrocie prawnym, niezbędne będą tłumaczenia poświadczone.Tej usłudze podlegają przede wszystkim … Czytaj dalejKiedy niezbędne są tłumaczenia przysięgłe?

Jak efektywnie zredukować koszty w firmie?

Przedsiębiorstwo może poprawić kondycję finansową na dwa sposoby. Pierwszy to zwiększanie przychodów m in. poprzez wzrost sprzedaży, natomiast drugi to obniżka kosztów funkcjonowania firmy. Redukcja kosztów to jedna z najbardziej efektywnych, choć jednocześnie najtrudniejszych dróg poprawy sytuacji firmy. Audyt kosztów Pierwszym krokiem nad którym powinna zastanowić się każda firma jest przeprowadzenie audytu kosztów ponoszonych w … Czytaj dalejJak efektywnie zredukować koszty w firmie?

Jak dostosować firmę do zmian?

„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.” W obecnych czasach umiejętność dostosowywania się do otoczenia odgrywa istotną rolę. Musimy czasami pójść na kompromis, zrezygnować z własnych wypracowanych metod działania, zdobyć nowe umiejętności, przeorganizować … Czytaj dalejJak dostosować firmę do zmian?

Czym się kierować wybierając adres firmy?

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem każdy firma bez względu na osobowość prawną zobowiązana jest do posiadania adresu. Siedziba firmy musi być wpisana do KRS ( Krajowy Rejestr Sądowy ) w przypadku spółek i organizacji pożytku publicznego, albo do CEIDG ( Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej ) jeśli jest to firma jednoosobowa. Pamiętajmy, że adres firmy … Czytaj dalejCzym się kierować wybierając adres firmy?