Wirtualne biuro, czyli jak zasięgnąć pomocy od specjalistów?

handshake

Wielu z nas na pewno obiło się o uszy pojęcie ,,wirtualne biuro’’. W czasach kiedy już wszystko zaczyna powoli być wirtualne, to wirtualność biura nikogo nie dziwi. Ale czym w zasadzie jest wirtualne biuro i jakie ułatwienia może uzyskać z niego przedsiębiorca?

              Wirtualnie, czyli jak?

Dziś prawie wszystko jest już w Internecie. W sieci robimy zakupy, randkujemy, kontaktujemy się z bliskimi, zażywamy rozrywki. Internet daje niesamowicie szerokie możliwości w każdej dziedzinie życia, czyli także w biznesie. Wynajem biura i to w dodatku w centrum miasta jest niezwykle dużym wydatkiem, szczególnie jeśli przedsiębiorca dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem. Koszty prowadzenia własnej działalności są niemałe, dlatego wynajem biura jest rzeczą praktycznie nieosiągalną na samym początku kariery.
Z pomocą przychodzi internetowa usługa nazywana wirtualne biuro. Przy rejestracji własnej działalności gospodarczej obowiązkowe jest podanie siedziby naszej firmy. Najczęściej podaje się miejsce swojego zamieszkania, bo nikogo nie stać na wynajem biura w obrębie dużego miasta. Kłopoty zaczynają się w momencie, kiedy nowy przedsiębiorca nie może (z różnorakich powodów) zarejestrować firmy miejscu swojego pobytu.
Z pomocą przychodzi wirtualne biuro, dzięki któremu nie tylko zarejestrujemy swoją działalność, ale często za drobną opłatą załatwimy wszystkie inne formalne sprawy, których przy prowadzeniu własnej działalności nie brakuje. W pakiet dodatkowych usług wchodzi na przykład księgowość, która musi być prowadzona, niezależnie od tego, czy założyliśmy właśnie jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wirtualne biuro jest idealnym rozwiązaniem dla każdego biznesu, zarówno tego małego, jak i tego globalnego.
Wirtualne biuro to kompleksowy sposób na ograniczenie kosztów, ponieważ wynajem biura w centrum miasta jest niezwykle drogie, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy.

               Coraz większa popularność

Wirtualne biuro staje się coraz bardziej powszechne wśród wolnych zawodów, małych przedsiębiorstw sprzedających swoje usługi głównie w sieci, oraz start-upów.
Jednym z wiodących przedstawicieli na rynku wirtualnych biur jest firma Voal, oferująca adres w centrum Lublina. Możemy zarejestrować tu spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, oddział firmy, czy nawet jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ oprócz prestiżowego adresu w centrum Lublina, otrzymuje się także pełną obsługę sekretariatu firmy.
Początkujący przedsiębiorca bardzo często nie chce podawać swojego prywatnego adresu, jako adresu firmy. Dzieje się tak z wielu różnych powodów, dlatego wirtualne biuro jest niezwykle korzystną opcją, która pozwala na rejestrację firmy w centrach największych miast. Uzyskanie takiego adresu w normalny sposób wymaga wynajęcia biura, którego koszt potrafi być często zabójczy dla początkujących działalności.
Wirtualne biuro potrafi rozwiązać problem, który bardzo często spędza sen z powiek nowym przedsiębiorcom. Koszt wirtualnego biura waha się średnio od 29 do 99 złotych. Cena uzależniona jest od dodatkowych opcji, które znajdują się w danym pakiecie.

Firma Voal oferuje swoim klientom aż 4 różne pakiety. W skład najtańszego wirtualnego biura STANDARD wchodzi możliwość zarejestrowania swojej firmy pod wskazanym adresem, który staje się także adresem korespondencyjnym. Najdroższy Pakiet PREMIUM zawiera szereg udogodnień dla przedsiębiorcy, takich jak adres do celów marketingowych, powiadomienia e-mail o korespondencji oraz jej skanowanie, czy dedykowany numer telefonu w dowolnej strefie numeracyjnej.

Wirtualne biuro to spora oszczędność oraz prestiżowy adres bez konieczności wynajmu drogich nieruchomości. Właśnie z tego powodu jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form rejestrowania działalności gospodarczych. Zwłaszcza, że życie biznesowe przenosi się coraz mocniej do sieci i warto mieć w niej swoje miejsce.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest