Wymiana zagranicznych dokumentów — bezstresowo, fachowo i bez kolejek

writing-1149962_1920

Jeśli jesteś obcokrajowcem mieszkającym w Polsce, do załatwienia spraw w urzędzie, możesz potrzebować numeru PESEL. Nie wiesz, jak go zdobyć? Nie martw się! Zrobimy to za Ciebie. Szybko, fachowo, bez kolejek.

Uzyskanie numeru PESEL, wymiana prawa jazdy, umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego — konieczność załatwienia formalności w polskich urzędach jest zmorą wielu obcokrajowców. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nie tylko skomplikowane procedury i zawiłości prawne (odmienne dla obywateli poszczególnych państw), ale również bariera językowa. Nawet jeśli obywatel innego kraju nie ma problemów z codzienną komunikacją w języku polskim, zrozumienie skomplikowanych urzędowych określeń może być dla niego „nie do przejścia”. Skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować takie niedogodności, jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

 

Co konkretnie możemy zrobić za Ciebie?

 

Wśród najpopularniejszych usług, jakie świadczymy dla zagranicznych klientów, należą:

·  wymiana prawa jazdy,

· uzyskanie numeru PESEL,

· umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego.

 

Wymiana prawa jazdy

 

 Zagraniczne prawo jazdy, wystawione w kraju spoza UE traci w naszym kraju ważność po 6 miesiącach od uzyskania stałego lub czasowego pozwolenia na pobyt w Polsce. Aby móc zgodnie z prawem poruszać się po terytorium UE konieczna jest wymiana dokumentu.

 

Uzyskanie numeru PESEL

 

Numer PESEL to jedenastocyfrowy numer identyfikacyjny, powszechnie używany w kontaktach z instytucjami i urzędami. Jeśli zameldujesz się w Polsce na pobyt powyżej 30 dni, dostaniesz taki numer „z urzędu”. Aby go otrzymać, konieczne jest jednak złożenie wniosku i przygotowanie dodatkowego dokumentu, potwierdzającego tożsamość.

 

Umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego

 

Zdarzenia stanu cywilnego takie jak urodzenie czy ślub rejestrują urzędy państwowe. Jeśli zdarzenie nie zaistniało w naszym kraju, a zależy Ci na tym, aby zostało odnotowane również w Polsce, należy je zarejestrować. Umiejscowieniem zagranicznego aktu stanu cywilnego zwane również transkrypcją to właśnie wpisanie takiego wydarzenia do polskich ksiąg i wydanie dokumentu, który potwierdzi jego zaistnienie.

 

Jak to działa?

 

 Korzystając z usług profesjonalnej firmy, świadczącej usługi dla obcokrajowców, nie będziesz musiał samodzielnie wnioskować o uzyskanie lub wymianę dokumentów. Zaoszczędzisz dużo czasu i unikniesz stresu, jaki możesz towarzyszyć wizycie w polskim urzędzie. Dzięki temu cały proces stanie się łatwy, wygodny i… zupełnie bezwysiłkowy.

 

Wymiana dokumentów krok po kroku

 

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnego wsparcia, proces uzyskania lub wymiany dokumentów będzie prostszy, niż myślisz. Po udzieleniu pełnomocnictwa poprosimy Cię o dostarczenie potrzebnych dokumentów (np. zdjęć lub kserokopii dokumentu tożsamości).

 

Następnie wykonamy za Ciebie każdy krok, który musiałby wykonać samodzielnie:

·         odwiedzimy urząd,

·         złożymy wszystkie wymagane wnioski wraz z załącznikami,

·         uiścimy wymagane prawem opłaty,

·         zapewnimy pisemne tłumaczenia przysięgłe dokumentów,

·         odbierzemy gotowe dokumenty i przekażemy je w Twoje ręce.

 

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

 

Większość naszego zespołu to obcokrajowcy. Jeszcze kilka lat temu wielu z nich borykało się z takimi samymi problemami, co Ty. Dzięki własnemu doświadczeniu doskonale znamy potrzeby cudzoziemców i możemy pomagać jeszcze skuteczniej.

Skontaktuj się z nami https://voal-lublin.pl/#kontakt.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest