Jak spotkać się z klientem nie mając biura?

tiendat-nguyen-WY5kuE0R4-k-unsplash

Niektóre firmy lub freelancerzy nie mają potrzeby posiadania firmowego biura. Brak siedziby niesie za sobą znaczne oszczędności, ale w pewnych sytuacjach może okazać się kłopotliwy. Do sytuacji takich należy choćby zorganizowanie spotkania z klientem lub kontrahentem. Podpowiadamy, gdzie wówczas można się spotkać.

Spotkanie na mieście

Spotkanie z kontrahentem we własnym domu mało komu wydaje się dobrym pomysłem. Wiele osób ceni sobie przestrzeń prywatną, nie wspominając już o tym, że wybierając jako miejsce spotkania dom, automatycznie tracimy na wizerunku profesjonalnego i poważnego przedsiębiorcy. Pierwszym, co przychodzi zatem na myśl, jest spotkanie w kawiarni lub restauracji. Niestety, od wielu miesięcy z powodu pandemii miejsca takie są zamknięte, a nawet gdyby były czynne to nie zapewniają one wystarczającego poziomu komfortu spotkania biznesowego. Mowa tutaj głównie o trudnościach w przeprowadzeniu spotkania w ciszy oraz o tym, że kawiarniane stoliki często bywają zupełnie nieprzystosowane do umieszczania na nich laptopa i stosu dokumentów, z których będziemy korzystać podczas rozmowy. Ponadto wiele tego typu lokali nie zapewnia dostępu do Internetu.

Strefa Pracy i Nauki

Spacerując po niektórych centrach handlowych możemy napotkać specjalnie wydzielone strefy z kanapami, biurkami i dostępem do zasilania oraz WiFi. To tzw. Strefy Pracy i Nauki, które są ogólnodostępne. Najczęściej korzystają z nich studenci, ale możemy także spotkać w nich przedstawicieli handlowych, którzy omawiają sprawy biznesowe ze swoimi klientami bądź kontrahentami. Takie rozwiązanie problemu braku biura również ma swoje mankamenty. Po pierwsze, nie mamy pewności czy w zaplanowanym czasie spotkania w Strefie Pracy i Nauki dostępne będą wolne miejsca. Nie wiemy też czy inni korzystający będą zachowywali ciszę, która umożliwi przeprowadzenie spotkania w komfortowej atmosferze. Obawa może dotyczyć także kwestii poufności rozmowy oraz tego czy nasz kontrahent, z racji wybranego miejsca spotkania, nie odbierze naszej firmy jako mało profesjonalnej.

Wirtualne Biuro Voal

Choć słowo „wirtualne” w dobie pandemii może kojarzyć się ze spotkaniami zdalnymi, w rzeczywistości nie ma z tym nic wspólnego. Wirtualne Biuro Voal to rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorca nieposiadający własnego biura może skorzystać z eleganckiej, profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej. Do dyspozycji mamy nie tylko meble i rzutnik, ale także serwis kawowy, z którego można skorzystać podczas wynajmu sali. Wybierając pakiet usług Wirtualnego Biura Voal otrzymujemy możliwość wynajęcia sali bez dodatkowych kosztów. W zależności od rodzaju pakietu, bezpłatne korzystanie z sali może trwać od 1 do 3h miesięcznie. Jeśli zaistnieje potrzeba wynajęcia sali na dłuższy czas, możemy dokupić dodatkowe godziny.

Za organizacją spotkań w Wirtualnym Biurze przemawiają przede wszystkim względy profesjonalizmu. Jeśli zależy nam, aby w oczach kontrahenta wypaść na poważnego i godnego zaufania partnera biznesowego, z całą pewnością będzie to najlepsze miejsce do rozmów. Duże znaczenie ma także komfort, jaki zapewnia Wirtualne Biuro Voal. W sali znajduje się tylko wynajmujący i osoby przez niego zaproszone, a zatem nikt nie zakłóca ani nie podsłuchuje spotkania.

Voal umożliwia wynajęcie profesjonalnej sali konferencyjnej w centrum Lublinie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest