Czym się kierować wybierając adres firmy?

lublin-712028_1280

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem każdy firma bez względu na osobowość prawną zobowiązana jest do posiadania adresu. Siedziba firmy musi być wpisana do KRS ( Krajowy Rejestr Sądowy ) w przypadku spółek i organizacji pożytku publicznego, albo do CEIDG ( Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej ) jeśli jest to firma jednoosobowa.

Pamiętajmy, że adres firmy nie zawsze musi być ściśle związany z miejsce zamieszkania właściciela. Jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, a praca wiąże się z częstą zmianą miejsca świadczenia usług, czy częstymi podróżami służbowymi lub delegacjami warto zastanowić się nad adresem Wirtualnego Biura. Przy jednoosobowej działalności gospodarczej nasze miejsce zamieszkania też ma znaczenie. W przypadku jeśli wynajmujemy mieszkanie to jego właściciel musi wyrazić zgodę za zarejestrowanie pod tym adresem firmy. Najważniejszą zaletą Wirtualnego Biura jest przede wszystkim znaczna redukcja kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników. W cenie miesięcznego czynszu na lokal możemy uzyskać adres Wirtualnego Biura nawet na rok. Bez wątpienia kolejnym atutem jest odbiór korespondencji, bez obaw, że listonosz zostawi w skrzynce awizo pod naszą nieobecność.

Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem bez względu na to czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę.

Większość Wirtualnych Biur oprócz adresu oferuje też szereg dodatkowych usług. Dobrze jest przed wyborem takiego adresu zwrócić uwagę na kilka znaczących kwestii, przede wszystkim czy mamy do wyboru skanowanie korespondencji, jest to ważne żeby być na bieżąco z tym co się dzieje w firmie, istotne jest też prowadzenie księgowości, dużym ułatwieniem jest jeśli firma, z którą podpisujemy umowę na Wirtualne Biuro oferuje obsługę księgową, z której możemy korzystać. W zależności od profilu naszej firmy warto dowiedzieć się czy wśród dodatkowych usług jest np. obsługa kurierska, pocztowa, pomoc z uzyskiwaniem pozwoleń, licencji, koncesji.

Ostatnim, jednak nie mniej istotnym faktem jest lokalizacja i możliwość udostępnienia miejsca na ewentualne spotkania z kontrahentami lub pomoc z rezerwacją sali konferencyjnej. Większym prestiżem cieszą się firmy zlokalizowane w centrum miasta, blisko przystanków komunikacji miejskiej. Kliencie chętniej korzystają z usług firm, do których łatwo dotrzeć.

Zalet Wirtualnego Biura jest wiele. Warto korzystać z dodatkowych usług, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Wybierając Wirtualne Biuro z dodatkowymi usługami zyskujemy przede wszystkim pewność, że sprawy i dokumentacja naszej firmy jest w pewnych rękach profesjonalistów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest