Czy warto zlecić obsługę floty samochodowej firmie zewnętrznej?

car-1149997_1920

Wszyscy dobrze wiemy jak dużo uwagi potrzeba przy utrzymaniu samochodu. Regularne badanie techniczne, sprawdzanie wszystkich podzespołów, wymiana części eksploatacyjnych takich jak tarcze i klocki hamulcowe, to sprawy niezbędne wymagające ciągłej kontroli.

Flota samochodowa, czyli zespół wszelkich środków samochodowych działających w ramach jednego przedsiębiorstwa, musi działać jak szwajcarski zegarek. To właśnie od dobrego stanu technicznego floty samochodowej zależy mobilność firmy.

Wybór samochodów wchodzących w skład floty powinien być uzależniony od profilu działalności firmy oraz jej potrzeb. Dla przykładu firma zajmująca się dostarczaniem przesyłek powinna być zaopatrzona w samochody o dobrych parametrach ładunkowych i efektywności jednostki napędowej. Skuteczne zarządzanie flotą samochodową niezależnie od jej wielkości to odpowiedzialna i trudna praca. Nieumiejętne zarządzanie flotą potrafi wygenerować dość duże koszty, które mogą doprowadzić firmę do poważnych strat finansowych. Właśnie dlatego warto jest zlecić obsługę floty zewnętrznej firmie. Mają kilka, lub kilkanaście samochodów nie sposób pamiętać o terminach badania technicznego, czy ubezpieczenia. Pominięcie jednego lub drugiego naraża firmę na bardzo wysokie mandaty. Brak badania technicznego karany jest mandatem w wysokości 500 złotych. Jeśli pomnożymy tę kwotę przez liczbę paru samochodów, to firma na pewno to odczuje.

Postaw na profesjonalistów!

Wybierając zewnętrzną firmę, zrzucamy ze swoich barków obowiązek pamiętania o wszystkich terminach badania technicznego, czy ubezpieczenia. Jest to nie tylko wygodne, ale i pozwala uniknąć błędów, które mogą sporo kosztować. Stłuczka w momencie, w którym samochód nie posiada ważnego ubezpieczenia OC to koszt od 840 do 4200 złotych. Wszystko wskazuje na to, że kary za brak ważnego ubezpieczenia OC wzrosną w roku 2020 do nawet 7800 złotych w przypadku samochodów osobowych. Właśnie z tego powodu tak ważne jest pilnowanie terminów ubezpieczenia i badania technicznego. Zlecając ten obowiązek zewnętrznej firmie, takiej jak firma Voal z Lublina, możemy być pewni, że dostaniemy odpowiednio wcześniej przypomnienie o zbliżającym się badaniu technicznym. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy nasza flota samochodowa składa się w kilku pojazdów. Pamiętanie o każdym terminie badania technicznego, czy ubezpieczenia pochłania wiele czasu oraz uwagi, a wiadomo, że przedsiębiorca i bez tego obowiązku, ma sporą ilość rzeczy, za które jest odpowiedzialny. Właśnie dlatego powierzenie obsługi floty samochodowej zewnętrznej firmie jest rozwiązaniem, które zapewnia odciążenie dużej części obowiązków. Jest to zdecydowana oszczędność czasu, który jest dzisiaj tak cenny.

Bardzo ciekawą opcją, którą oferuje firma Voal, jest możliwość zarezerwowania terminu badania technicznego. Wtedy oprócz e-maila i sms będziemy mieli także umówiony przegląd techniczny w konkretnej stacji badania technicznego.

Z tą dodatkową opcją sprawowanie pieczy nad flotą samochodową staje się prostsze i nie wymaga aż tak dużej uwagi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które same starają się obsługiwać flotę samochodową. Prowadzenie własnej działalności jest obarczone mnóstwem spraw, o których trzeba bezwzględnie pamiętać, dlatego kwestię obsługi floty samochodowej warto jest zlecić profesjonalistom. Brak badania technicznego, czy ubezpieczenia potrafi wpędzić firmę w bardzo poważne kłopoty, dlatego nie należy lekceważyć tak ważnego tematu. Zlecając obsługę floty samochodowej zewnętrznej firmie, zapewniamy sobie przede wszystkim spokój, który przy prowadzeniu własnej działalności jest nieoceniony.

Firma Voal z Lublina to doskonały wybór, jeśli zależy nam na dokładności oraz atrakcyjnej cenie za wykonywane usługi. Dzięki profesjonalnej obsłudze klienta oraz wieloletniej obecności na rynku firma Voal to najlepsze rozwiązanie dla Twojej działalności!

ZOBACZ TEŻ: 
Jak zarejestrować samochód z zagranicy? Czy warto zlecić to zadanie firmie?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest