Jeśli jesteś obcokrajowcem mieszkającym w Polsce, do załatwienia spraw w urzędzie, możesz potrzebować numeru PESEL. Nie wiesz, jak go zdobyć? Nie martw się! Zrobimy to za Ciebie. Szybko, fachowo, bez kolejek.

Uzyskanie numeru PESEL, wymiana prawa jazdy, umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego — konieczność załatwienia formalności w polskich urzędach jest zmorą wielu obcokrajowców. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nie tylko skomplikowane procedury i zawiłości prawne (odmienne dla obywateli poszczególnych państw), ale również bariera językowa. Nawet jeśli obywatel innego kraju nie ma problemów z codzienną komunikacją w języku polskim, zrozumienie skomplikowanych urzędowych określeń może być dla niego „nie do przejścia”. Skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować takie niedogodności, jest skorzystanie z usług profesjonalistów.
Co konkretnie możemy zrobić za Ciebie?
Wśród najpopularniejszych usług, jakie świadczymy dla zagranicznych klientów, należą:
· wymiana prawa jazdy,
· uzyskanie numeru PESEL,
· umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego.
Wymiana prawa jazdy
Zagraniczne prawo jazdy, wystawione w kraju spoza UE traci w naszym kraju ważność po 6 miesiącach od uzyskania stałego lub czasowego pozwolenia na pobyt w Polsce. Aby móc zgodnie z prawem poruszać się po terytorium UE konieczna jest wymiana dokumentu.
Uzyskanie numeru PESEL
Numer PESEL to jedenastocyfrowy numer identyfikacyjny, powszechnie używany w kontaktach z instytucjami i urzędami. Jeśli zameldujesz się w Polsce na pobyt powyżej 30 dni, dostaniesz taki numer „z urzędu”. Aby go otrzymać, konieczne jest jednak złożenie wniosku i przygotowanie dodatkowego dokumentu, potwierdzającego tożsamość.
Umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego
Zdarzenia stanu cywilnego takie jak urodzenie czy ślub rejestrują urzędy państwowe. Jeśli zdarzenie nie zaistniało w naszym kraju, a zależy Ci na tym, aby zostało odnotowane również w Polsce, należy je zarejestrować. Umiejscowieniem zagranicznego aktu stanu cywilnego zwane również transkrypcją to właśnie wpisanie takiego wydarzenia do polskich ksiąg i wydanie dokumentu, który potwierdzi jego zaistnienie.
Jak to działa?
Korzystając z usług profesjonalnej firmy, świadczącej usługi dla obcokrajowców, nie będziesz musiał samodzielnie wnioskować o uzyskanie lub wymianę dokumentów. Zaoszczędzisz dużo czasu i unikniesz stresu, jaki możesz towarzyszyć wizycie w polskim urzędzie. Dzięki temu cały proces stanie się łatwy, wygodny i… zupełnie bezwysiłkowy.
Wymiana dokumentów krok po kroku
Jeśli zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnego wsparcia, proces uzyskania lub wymiany dokumentów będzie prostszy, niż myślisz. Po udzieleniu pełnomocnictwa poprosimy Cię o dostarczenie potrzebnych dokumentów (np. zdjęć lub kserokopii dokumentu tożsamości).
Następnie wykonamy za Ciebie każdy krok, który musiałby wykonać samodzielnie:
· odwiedzimy urząd,
· złożymy wszystkie wymagane wnioski wraz z załącznikami,
· uiścimy wymagane prawem opłaty,
· zapewnimy pisemne tłumaczenia przysięgłe dokumentów,
· odbierzemy gotowe dokumenty i przekażemy je w Twoje ręce.
Dlaczego warto zaufać właśnie nam?
Większość naszego zespołu to obcokrajowcy. Jeszcze kilka lat temu wielu z nich borykało się z takimi samymi problemami, co Ty. Dzięki własnemu doświadczeniu doskonale znamy potrzeby cudzoziemców i możemy pomagać jeszcze skuteczniej.
Skontaktuj się z nami https://voal-lublin.pl/#kontakt.

Rozwój firmy – przejście z działalności jednoosobowej na spółkę
Rozpoczynasz działalność jako jednoosobowa firma i zastanawiasz się, co dalej? To bardzo dobry moment, aby spojrzeć w przyszłość i zaplanować rozwój działalności krok po kroku.

Wirtualne biuro i rejestracja firmy online – sposób na oszczędność
Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga podjęcia wielu decyzji. Wśród nich znajduje się wybór formy prowadzenia biura oraz sposób rejestracji firmy. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na

Własna firma bez ZUS? To możliwe! Poznaj legalne rozwiązanie
Założenie własnej działalności gospodarczej to marzenie wielu osób, jednak bardzo często już na starcie pojawia się przeszkoda w postaci wysokich kosztów, szczególnie składek ZUS. Dla

e-Doręczenia – nowe obowiązki dla przedsiębiorców
Już od 1 kwietnia 2025 roku kolejne firmy będą musiały posiadać aktywny adres do e-Doręczeń. Obowiązek ten obejmie przedsiębiorców zarejestrowanych w KRS przed 1 stycznia

Działalność nierejestrowana w 2025 roku – zasady prowadzenia
Dla osób, które prowadzą własny biznes na małą skalę, bez obowiązku rejestracji firmy, działalność nierejestrowana to korzystna opcja. W 2025 roku przepisy nadal pozwalają na

Rejestracja samochodu na firmę – sprawdź, co musisz wiedzieć!
Zakup i rejestracja samochodu na firmę to popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców. Auto służbowe ułatwia prowadzenie działalności i pozwala na skorzystanie z korzyści podatkowych. Zanim jednak