Wymiana zagranicznych dokumentów — bezstresowo, fachowo i bez kolejek

writing-1149962_1920

Jeśli jesteś obcokrajowcem mieszkającym w Polsce, do załatwienia spraw w urzędzie, możesz potrzebować numeru PESEL. Nie wiesz, jak go zdobyć? Nie martw się! Zrobimy to za Ciebie. Szybko, fachowo, bez kolejek.

Uzyskanie numeru PESEL, wymiana prawa jazdy, umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego — konieczność załatwienia formalności w polskich urzędach jest zmorą wielu obcokrajowców. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nie tylko skomplikowane procedury i zawiłości prawne (odmienne dla obywateli poszczególnych państw), ale również bariera językowa. Nawet jeśli obywatel innego kraju nie ma problemów z codzienną komunikacją w języku polskim, zrozumienie skomplikowanych urzędowych określeń może być dla niego „nie do przejścia”. Skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować takie niedogodności, jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

 

Co konkretnie możemy zrobić za Ciebie?

 

Wśród najpopularniejszych usług, jakie świadczymy dla zagranicznych klientów, należą:

·  wymiana prawa jazdy,

· uzyskanie numeru PESEL,

· umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego.

 

Wymiana prawa jazdy

 

 Zagraniczne prawo jazdy, wystawione w kraju spoza UE traci w naszym kraju ważność po 6 miesiącach od uzyskania stałego lub czasowego pozwolenia na pobyt w Polsce. Aby móc zgodnie z prawem poruszać się po terytorium UE konieczna jest wymiana dokumentu.

 

Uzyskanie numeru PESEL

 

Numer PESEL to jedenastocyfrowy numer identyfikacyjny, powszechnie używany w kontaktach z instytucjami i urzędami. Jeśli zameldujesz się w Polsce na pobyt powyżej 30 dni, dostaniesz taki numer „z urzędu”. Aby go otrzymać, konieczne jest jednak złożenie wniosku i przygotowanie dodatkowego dokumentu, potwierdzającego tożsamość.

 

Umiejscowienia w polskich księgach metrykalnych zagranicznych dokumentów stanu cywilnego

 

Zdarzenia stanu cywilnego takie jak urodzenie czy ślub rejestrują urzędy państwowe. Jeśli zdarzenie nie zaistniało w naszym kraju, a zależy Ci na tym, aby zostało odnotowane również w Polsce, należy je zarejestrować. Umiejscowieniem zagranicznego aktu stanu cywilnego zwane również transkrypcją to właśnie wpisanie takiego wydarzenia do polskich ksiąg i wydanie dokumentu, który potwierdzi jego zaistnienie.

 

Jak to działa?

 

 Korzystając z usług profesjonalnej firmy, świadczącej usługi dla obcokrajowców, nie będziesz musiał samodzielnie wnioskować o uzyskanie lub wymianę dokumentów. Zaoszczędzisz dużo czasu i unikniesz stresu, jaki możesz towarzyszyć wizycie w polskim urzędzie. Dzięki temu cały proces stanie się łatwy, wygodny i… zupełnie bezwysiłkowy.

 

Wymiana dokumentów krok po kroku

 

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnego wsparcia, proces uzyskania lub wymiany dokumentów będzie prostszy, niż myślisz. Po udzieleniu pełnomocnictwa poprosimy Cię o dostarczenie potrzebnych dokumentów (np. zdjęć lub kserokopii dokumentu tożsamości).

 

Następnie wykonamy za Ciebie każdy krok, który musiałby wykonać samodzielnie:

·         odwiedzimy urząd,

·         złożymy wszystkie wymagane wnioski wraz z załącznikami,

·         uiścimy wymagane prawem opłaty,

·         zapewnimy pisemne tłumaczenia przysięgłe dokumentów,

·         odbierzemy gotowe dokumenty i przekażemy je w Twoje ręce.

 

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

 

Większość naszego zespołu to obcokrajowcy. Jeszcze kilka lat temu wielu z nich borykało się z takimi samymi problemami, co Ty. Dzięki własnemu doświadczeniu doskonale znamy potrzeby cudzoziemców i możemy pomagać jeszcze skuteczniej.

Skontaktuj się z nami https://voal-lublin.pl/#kontakt.

 

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Coraz więcej firm działających w Polsce chętnie zatrudnia obcokrajowców. Specjaliści z zagranicy bardzo często posiadają wysokie kompetencje i posługują się językami obcymi, dzięki czemu są

Read More »

Jak wybrać wirtualne biuro?

Rynek pracy cały czas ulega modyfikacjom. Coraz więcej osób decyduje się na własną działalność. Nie chcemy być “uwiązani” etatem, cenimy sobie elastyczne godziny pracy, możliwość

Read More »
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest