Jak zatrudnić cudzoziemca?

VOAL-Jak zatrudnić cudzoziemca

Coraz więcej firm działających w Polsce chętnie zatrudnia obcokrajowców. Specjaliści z zagranicy bardzo często posiadają wysokie kompetencje i posługują się językami obcymi, dzięki czemu są w stanie wypełnić niszę na rynku. Jednak zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z różnorodnymi formalnościami, których musi dopełnić pracodawca jeszcze przed przyjęciem nowego pracownika do zespołu. Jak się do tego zabrać i co zrobić, by nieumiejętne zatrudnienie obcokrajowca nie doprowadziło do nieprzyjemnych konsekwencji prawnych?

Zatrudnienie cudzoziemca – formalności

Zatrudnienie w firmie osoby bez polskiego obywatelstwa rodzi szereg obowiązków prawnych, które musi spełnić pracodawca przed przyjęciem do pracy nowej osoby. W zależności od kraju pochodzenia nowego pracownika, rodzaju wykonywanej pracy oraz wielu innych czynników, wymagane przez przepisy prawa formalności mogą zdecydowanie się różnić. Dostępne w Internecie informacje na temat zatrudniania obcokrajowców są bardzo często rozbieżne, a stosowanie się do nich może wiązać się z popełnieniem błędu lub przegapieniem wymaganych terminów. Każde uchybienie może wiązać się z koniecznością zapłacenia kary finansowej przez przedsiębiorcę. Aby uniknąć często kosztownych konsekwencji wynikających z niedopełniania obowiązków, przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu pracownika z innego kraju, warto zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej lub zdecydować się na kompleksową pomoc specjalisty w legalnym zatrudnieniu cudzoziemca.

Zatrudnienie obcokrajowca – czy warto zrobić to samemu?

Chociaż poziom zatrudnienia obcokrajowców w Polsce w ciągu kilku ostatnich znacznie wzrósł, to nadal niewiele firm wie, jak legalnie przyjąć do pracy osobę z innego kraju. Zatrudnienie cudzoziemca tylko z pozoru jest łatwe i bezproblemowe. Niestety ciągle zmieniające się przepisy prawa, ściśle wymagane terminy oraz kruczki prawne powodują, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy dokonują poważnych zaniechań. By uniknąć kłopotów prawnych, zatrudnienie obcokrajowca warto zlecić wyspecjalizowanej firmie, która na co dzień się tym zajmuje. Taką działalność, nieustanie od 7 lat, prowadzi VOAL. Nasze usługi obejmują kompleksową pomoc w zakresie doradztwa oraz pośrednictwa w zatrudnieniu pracowników pochodzących z innych krajów. Szeroka wiedza i doświadczenie naszych specjalistów sprawia, że współpraca z nami to gwarancja legalnego zatrudnienia obcokrajowca z terminowym dopełnieniem wszelkich formalności.

Jak VOAL pomoże Ci w zatrudnieniu cudzoziemca?

Chcesz zatrudnić obcokrajowca, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z kwestiami formalnymi lub przegapisz termin na dostarczenie dokumentów? Zaufaj specjalistom, którzy od wielu lat wspomagają polskie firmy i pomogli w legalnym zatrudnieniu setek obcokrajowców w polskich przedsiębiorstwach. W VOAL wyręczymy Cię w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przyjęciem do zespołu nowego pracownika z innego kraju. W zależności od Twoich potrzeb oraz stopnia skomplikowania procesu zatrudnienia, udzielimy Ci niezbędnych porad lub jako Twój pełnomocnik przejmiemy kontrolę nad sprawami formalnymi. Złożymy w Twoim imieniu wszelkie niezbędne wnioski oraz będziemy reprezentować Cię przed urzędami, dzięki czemu oszczędzisz czas oraz niepotrzebne nerwy.


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest