Jak zatrudnić cudzoziemca?

VOAL-Jak zatrudnić cudzoziemca

Coraz więcej firm działających w Polsce chętnie zatrudnia obcokrajowców. Specjaliści z zagranicy bardzo często posiadają wysokie kompetencje i posługują się językami obcymi, dzięki czemu są w stanie wypełnić niszę na rynku. Jednak zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z różnorodnymi formalnościami, których musi dopełnić pracodawca jeszcze przed przyjęciem nowego pracownika do zespołu. Jak się do tego zabrać i co zrobić, by nieumiejętne zatrudnienie obcokrajowca nie doprowadziło do nieprzyjemnych konsekwencji prawnych?

Zatrudnienie cudzoziemca – formalności

Zatrudnienie w firmie osoby bez polskiego obywatelstwa rodzi szereg obowiązków prawnych, które musi spełnić pracodawca przed przyjęciem do pracy nowej osoby. W zależności od kraju pochodzenia nowego pracownika, rodzaju wykonywanej pracy oraz wielu innych czynników, wymagane przez przepisy prawa formalności mogą zdecydowanie się różnić. Dostępne w Internecie informacje na temat zatrudniania obcokrajowców są bardzo często rozbieżne, a stosowanie się do nich może wiązać się z popełnieniem błędu lub przegapieniem wymaganych terminów. Każde uchybienie może wiązać się z koniecznością zapłacenia kary finansowej przez przedsiębiorcę. Aby uniknąć często kosztownych konsekwencji wynikających z niedopełniania obowiązków, przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu pracownika z innego kraju, warto zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej lub zdecydować się na kompleksową pomoc specjalisty w legalnym zatrudnieniu cudzoziemca.

Zatrudnienie obcokrajowca – czy warto zrobić to samemu?

Chociaż poziom zatrudnienia obcokrajowców w Polsce w ciągu kilku ostatnich znacznie wzrósł, to nadal niewiele firm wie, jak legalnie przyjąć do pracy osobę z innego kraju. Zatrudnienie cudzoziemca tylko z pozoru jest łatwe i bezproblemowe. Niestety ciągle zmieniające się przepisy prawa, ściśle wymagane terminy oraz kruczki prawne powodują, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy dokonują poważnych zaniechań. By uniknąć kłopotów prawnych, zatrudnienie obcokrajowca warto zlecić wyspecjalizowanej firmie, która na co dzień się tym zajmuje. Taką działalność, nieustanie od 7 lat, prowadzi VOAL. Nasze usługi obejmują kompleksową pomoc w zakresie doradztwa oraz pośrednictwa w zatrudnieniu pracowników pochodzących z innych krajów. Szeroka wiedza i doświadczenie naszych specjalistów sprawia, że współpraca z nami to gwarancja legalnego zatrudnienia obcokrajowca z terminowym dopełnieniem wszelkich formalności.

Jak VOAL pomoże Ci w zatrudnieniu cudzoziemca?

Chcesz zatrudnić obcokrajowca, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z kwestiami formalnymi lub przegapisz termin na dostarczenie dokumentów? Zaufaj specjalistom, którzy od wielu lat wspomagają polskie firmy i pomogli w legalnym zatrudnieniu setek obcokrajowców w polskich przedsiębiorstwach. W VOAL wyręczymy Cię w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przyjęciem do zespołu nowego pracownika z innego kraju. W zależności od Twoich potrzeb oraz stopnia skomplikowania procesu zatrudnienia, udzielimy Ci niezbędnych porad lub jako Twój pełnomocnik przejmiemy kontrolę nad sprawami formalnymi. Złożymy w Twoim imieniu wszelkie niezbędne wnioski oraz będziemy reprezentować Cię przed urzędami, dzięki czemu oszczędzisz czas oraz niepotrzebne nerwy.


Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest