Adres do korespondencji dla osób prywatnych

Mieszkasz za granicą i nie masz komu powierzyć swojej korespondencji? Ciągle podróżujesz po Polsce i trudno zastać Cię w domu? A może notorycznie nie wyrabiasz się z odbieraniem listów z poczty w terminie i przesyłki są odsyłane do nadawcy? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może zainteresuje się nowa usługa – adres do korespondencji dla osób prywatnych.

W jakich sytuacjach przyda się adres korespondencji dla osób prywatnych?

Korzystanie z usług poczty oraz kurierów w wielu przypadkach może okazać się udręką. Znalezienie w skrzynce pocztowej przeterminowanego awizo czy wizyta kuriera poza wyznaczonymi godzinami to dzisiaj norma, która w wielu przypadkach kończy się z odesłaniem listu lub przesyłki do nadawcy. Nie dość, że może wiązać się to z nieprzewidzianymi kosztami, to dodatkowo nie otrzymamy naszej korespondencji. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w przypadku, gdy na stałe przebywamy za granicą. Niestety wiele instytucji ogranicza się do przesyłania listów wyłącznie na terenie naszego kraju. Jeśli nie mamy na miejscu zaufanej i dyspozycyjnej osoby, która będzie w naszym imieniu odbierać pocztę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nigdy nie otrzymamy ważnej korespondencji. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się usługa adresu do korespondencji dla osób prywatnych, dzięki której nigdy nie przegapimy ważnego listu lub przesyłki.

Jak działa usługa?

Decydując się na adres do korespondencji dla osób prywatnych otrzymujesz gwarancję, że nigdy nie przegapisz ważnego listu. W rzeczywistości otrzymujesz adres na terenie Polski, z którego możesz korzystać we wszystkich sytuacjach, które wymagają podania adresu do doręczeń. Usługa sprawdzi się zarówno w przypadku korespondencji listownej, np. listów prywatnych lub ważnych dokumentów przesłanych przez urzędy, jak również w przypadku paczek. Po dostarczeniu przesyłki przez kuriera lub listonosza, otrzymujesz wygodne powiadomienie o tym, że czeka na Ciebie korespondencja. Pod Twoim nowym adresem do doręczeń w godzinach pracy stale przebywają zaufane osoby, dzięki czemu ryzyko otrzymania awizo z powodu braku nadawcy pod wskazanym adresem nie występuje.

Co wchodzi w skład usługi?

Usługa adresu do korespondencji dla osób prywatnych występuje w kilku wariantach, które skierowane są zarówno do osób, które mieszkają w pobliżu nowego adresu do doręczeń, jak również do tych, którzy przebywają na stałe w innych częściach Polski, a nawet za granicą. Podstawowy pakiet obejmuje bieżący odbiór korespondencji oraz przesłanie powiadomienia o odebraniu listów. Ten wariant został stworzony z myślą o osobach, które są w stanie osobiście odebrać korespondencję. Pakiety zaawansowane obejmują dodatkowo otwieranie korespondencji oraz przesyłanie jej do adresata w formie skanu, a także nadanie odebranych przesyłek na wskazany adres w Polsce lub poza jej granicami.

Kiedy warto skorzystać z usługi?

Adres do doręczeń dla osób prywatnych przyda się zawsze wtedy, gdy trudno zastać nas w ciągu dnia pod stałym adresem. Usługa może okazać się szczególnie przydatna, gdy dużo wyjeżdżamy lub pracujemy w różnych miejscach. Dzięki wykupieniu adresu korespondencyjnego, wszystkie przesyłki będą na nas bezpiecznie czekać i będziemy mogli odebrać je w wygodnym dla nas terminie. Co więcej nie narazimy się na opóźnienie w odebraniu awizo, a przesyłki zamiast wrócić do nadawcy będą dostępne do odbioru praktycznie w nieskończonym terminie. Dodatkowo, dzięki wygodnym powiadomieniom e-mail o nowej korespondencji, jest to  ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy notorycznie zapominają o zajrzeniu do skrzynki pocztowej.

Korzystanie z adresu korespondencyjnego podczas pobytu za granicą

Przebywanie poza granicami naszego kraju może w wielu sytuacjach stanowić poważne utrudnienie w kontakcie z urzędami oraz innymi ważnymi instytucjami. Niestety wiele organów nie oferuje wysyłki korespondencji za granicę, co w przypadku braku rodziny lub innych zaufanych osób w kraju stanowi dużą przeszkodę w sprawnym przepływnie korespondencji. Wykupienie adresu korespondencyjnego w Polsce to duże ułatwienie, które nie tylko pozwoli ograniczyć koszty przesyłek, ale także znacznie skróci czas odbioru korespondencji. Dzięki przesłaniu dokumentów w formie skanu, nie musimy tracić kilku dni na przesłanie przesyłki z Polski za granicę. Natomiast dodatkowa możliwość cyklicznej, zbiorowej przesyłki korespondencji pozwoli nam skutecznie obniżyć koszty wysyłki korespondencji za granicę.

Adres do doręczeń a skrytka pocztowa

Wiele osób, które rozważają wybór adres do doręczeń dla osób prywatnych, często porównuje tę usługę z tradycyjną skrytką pocztową. W rzeczywistości drugie rozwiązanie ma wiele minusów i jego funkcjonalność jest  bardzo ograniczona w porównaniu do usługi obejmującej adres do doręczeń. Po pierwsze, skrytka pocztowa może być wykorzystywana wyłącznie do otrzymywania listów dostarczanych w ramach poczty. W odróżnieniu od adresu korespondencyjnego, nie można umieścić w niej paczek o większych gabarytach lub przesyłek kurierskich. Dodatkowo w skrytce pocztowej zamiast listu poleconego znajdziemy zawiadomienie o jego odbiorze przez pocztę, co nie rozwiązuje problemu awizo i jego przeterminowania. Jednak najważniejsza różnica w działaniu obu usług polega na tym, że w przypadku skrytki pocztowej, nie mamy możliwości zbiorowego odesłania korespondencji przez operatora skrytki na wskazany przez nas adres.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest