Wirtualne biuro — fakty i mity. Sprawdź, co jest prawdą, a co fałszem.

grafiki Voal(124)

Chcesz zmniejszyć koszty utrzymania działalności gospodarczej? Wirtualne biuro to świetny pomysł. Bez względu na to, do jakiego sektora przedsiębiorców należysz, możesz skorzystać z usług wirtualnego biura. Jeśli wciąż nie masz pewności, czy taka współpraca może się opłacać, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Poznaj najczęściej wymieniane mity, które nie mają nic wspólnego z działalnością profesjonalnych wirtualnych biur oraz fakty.

Poznaj zasady działania wirtualnych biur oraz fakty i mity na temat ich działalności. Sprawdź, co jest prawdą, a co fałszem.

Wirtualne biuro – na czym polega jego działalność

To działalność, która polega na wspieraniu przedsiębiorców. Najczęściej zakres świadczonych usług ma związek z odbieraniem korespondencji, zapewnieniem adresu firmowego, numeru telefonu, a nawet wynajmowania sali konferencyjnej. Jednak specjalistyczne firmy proponują przedsiębiorcom także wsparcie z zakresu księgowości, czy też porady prawnicze. To kompleksowa pomoc, która może obejmować różne dziedziny, z którymi na co dzień mają styczność polscy przedsiębiorcy. Sprawdź propozycję wirtualnego biura.

#3 fakty o wirtualnych biurach

Poznaj najczęściej wymieniane fakty oraz mity o wirtualnych biurach. Legendy, które krążą na ten temat, często nie mają nic wspólnego z realną sytuacją. Takie rozwiązanie uchroniło już wielu przedsiębiorców przed bankructwem zwłaszcza na początku zawodowej kariery „na swoim”.

Fakt #1 Zmniejsza koszty utrzymania firmy

To jeden z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy w dobie kryzysu tak chętnie zamieniają klasyczne biuro stacjonarne na model wirtualny. Dzięki temu, że mogą wykorzystać zarówno adres siedziby, jak i świadczyć usługi w tym samym miejscu jest to idealna opcja dla tych, którzy potrzebują od czasu do czasu spotkać się z klientem osobiście. Decydując się na współpracę kompleksową, oszczędzasz również na korzystaniu z księgowości lub porad prawniczych.

Fakt #2 Umożliwia rejestrację firmy w renomowanej dzielnicy w dużym mieście

Większość topowych wirtualnych biur świadczy swoje usługi w centrum dużych polskich miast. Oczywiście wynajęcie biura na własne potrzeby w modnych dzielnicach lub popularnych centrach handlowych obliguje do płacenia bardzo wysokiego czynszu. A w ramach współpracy z wirtualnym biurem świetny adres oraz dostęp do sali konferencyjnej, czy też biurko do pracy otrzymujesz po prostu w pakiecie ze wszystkimi usługami w takim wymiarze czasu pracy, jakiego potrzebujesz.

Fakt #3 Współpraca jest szyta na miarę potrzeb przedsiębiorcy

Każdy element współpracy z wirtualnym biurem jest zawarty w umowie, którą akceptują dwie strony. Osobiście podejmujesz decyzję, czy zależy Ci na dostępie do świetnie wyposażonej sali konferencyjnej, biurka, czy też zależy Ci tylko na adresie wirtualnym, regularnym przesyłaniu poczty oraz odbieraniu telefonów. Nowoczesność wirtualnego biura to usługa idealnie dopasowana do Twoich potrzeb!

#3 mity wirtualnego biura

Mit #1 Oferta jest skierowana tylko do firm jednoosobowych

To jedno z najczęściej pojawiających się kłamstw. Z oferty wirtualnych biur korzystają firmy z sektora małych oraz średnich firm, a także duże, międzynarodowe spółki czy też korporacje. Jest to idealna opcja dla tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania, by otworzyć kolejny oddział firmy w dużym mieście, lub chcą zarejestrować spółkę pod polskim adresem, gdy główna siedziba jest poza granicami naszego kraju.

Mit #2 Możesz skorzystać z adresu tylko w sposób wirtualny

Wirtualne biura gwarantują możliwość korzystania z adresu, pod którym można zarejestrować firmę. Oprócz tego, że będzie on widniał w CEIDG jako główna siedziba firmy, możesz również fizycznie pracować pod tym adresem. To, w jaki sposób wykorzystasz możliwości wirtualnego biura, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Mit #3 Koszty abonamentu są bardzo wysokie

Wirtualne biura pozwalą zaoszczędzić przedsiębiorcy kilkaset złotych miesięcznie. Koszty abonamentu są dopasowane do indywidualnych potrzeb, a w tym przypadku warto pamiętać, że firmy działające w różnych sektorach mogą mieć skrajnie różne potrzeby. Ale bez względu na ich zakres, w porównaniu do tradycyjnego biura stacjonarnego, oferta wirtualnego biura zawsze wypada korzystniej!

Podsumowanie: zaskocz się funkcjonalną współpracą z wirtualnym biurem bez względu na wielkość firmy oraz branżę!

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą w ekonomiczny sposób zadbać o jakość świadczonych usług, potrzebują wsparcia z zakresu współpracy z sekretarką, lubią podróżować, ale prowadzą firmę w Polsce. Taka forma współpracy jest idealnie dopasowania do potrzeb i wielkości firmy. Możesz korzystać z sali konferencyjnej lub wynająć świetnie przygotowaną przestrzeń do codziennej pracy zawodowej. To od Ciebie zależy, w jaki sposób będzie wyglądała ta współpraca. I to właśnie Ty masz największy wpływ na wysokość abonamentu za wyszczególnione w umowie usługi. A zatem Twoja satysfakcja zależy od tego, czy prawidłowo dobierzesz pakiet usług do własnych potrzeb. Oczywiście profesjonalna firma postara Ci się w tym procesie pomóc. Specjaliści zaproponują Ci szereg rozwiązań, które mogą regularnie wspierać Twoje działania. Jednak Twoja świadomość w prowadzeniu firmy ma tutaj kluczowe znaczenie.

Jeśli szukasz wsparcia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, chcesz zmniejszyć koszt utrzymania biura lub połączyć kilka ważnych usług w jedno, zdecyduj się na współpracę z naszą firmą. Dobierzemy zakres usług w taki sposób, by były one odpowiedzią na Twoje wszystkie potrzeby! Skontaktuj się z nami i poproś o przygotowanie oferty.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest