Badania techniczne

Każdy, kto posiada samochód musi o niego dbać. Jedną z najważniejszych rzeczy, której musisz pilnować jest przegląd techniczny, czyli procedura niezbędna, aby pojazd mógł bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Należy pamiętać, że jazda pojazdem bez ważnego przeglądu grozi mandatem w wysokości 500 złotych. Spóźnienie się z wykonaniem przeglądu na ponad 30 dni niesie za sobą dodatkowe koszty.
Jazda samochodem bez ważnego przeglądu technicznego wiąże się z wieloma problemami w razie ewentualnej kolizji drogowej.
Po spowodowaniu wypadku samochodem bez ważnego przeglądu technicznego ubezpieczyciel może żądać od nas zwrotów kosztów. Co prawda wypłaci on odszkodowanie, ale możemy zostać zobowiązani do zwrotu wypłaconych pieniędzy.
Częstotliwość wykonywania okresowych badań technicznych uzależniona jest od rodzaju samochodu oraz jego wieku. Zasady przeglądu:

Nowy samochód osobowy / motocykl

Pierwsze badanie techniczne odbywa się jeszcze przed pierwszą rejestracją. Kolejne badanie dokonywane do 3 lat od pierwszej rejestracji. Następne w ciągu 2 lat od pierwszej rejestracji, później co roku po upływie powyższego okresu należy pamiętać o regularnym wykonywaniu badań technicznych.

(ponad 3 lata) – w ciągu 2 lat od poprzedniego badania technicznego, później co roku.

używany samochód osobowy / motocykl

samochód / motocykl sprowadzany z za granicy

Badanie techniczne powinno się odbyć przed pierwszą rejestracją używanego auta w kraju.

Badanie należy przeprowadzać corocznie od pierwszej rejestracji, później co roku od poprzedniego badania technicznego.

Samochód z instalacją gazową

Mając na uwadze powyższe, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Nie musisz już pamiętać o kolejnym terminie przeglądu technicznego. Zrobimy to za Ciebie. Przypomnimy o nadchodzącym przeglądzie, wyślemy powiadomienie e-mail oraz SMS. Dodatkową usługą jest zarezerwowanie terminu badania technicznego.

Skontaktuj się z nami i zyskaj pewność, że Twoje auto i przede wszystkim bezpieczeństwo są w odpowiedzialnych rękach.